Menü2

Hírek
Hírek : Barcelona-Sevilla 0:3

Barcelona-Sevilla 0:3

A szezon harmadik trófeáját gyűjthette volna be az FC Barcelona az est folyamán, ha Monacoban megverte volna az UEFA Kupa győztes FC Sevillát. Sajnos azonban nem így történt... A meccs előtt bizakodhattak a katalán szimpatizánsok, hiszen a Barça megnyerte a Spanyol Szuperkupát, valamint a Gamper tornát is, sőt 8-0-s gólkülönbséggel büszkélkedhettek az idei tétmeccseken. A csapat, ami könnyedén győzte le városi riválisát, majd a német bajnokot, nem bírt az andalúz ellenféllel.

A mérkőzés első helyzetét az andalúz gárda alakította ki, Escudé fejesét azonban védte Valdes. Erőteljesen kezdett tehát az UEFA Kupa győztes, de talán még saját szurkolóik sem remélték, hogy gyorsan vezetést is szereznek: a 7. percben már a katalán portás is tehetetlen volt, Luis Fabiano lövését ugyan még blokkolta, de a kipattanót Renato értékesítette. A bekapott gól nem rázta fel a Barcát, a Sevilla pedig érthetően az eredmény megtartására koncentrált, szabálytalanságokkal tördelték a játékot, és nagyon zártan védekeztek. Nem is tudott átjutni a katalán támadósor a védelmen, Ronaldinho próbálkozása szabadrúgásból csak arra volt elég, hogy feljegyezhessük az első Barcelona kísérletet. Nem járt sikerrel Eto'o sem, aki ma eltűnt a védők gyűrűjében, lövései csak néha hordoztak magukban komoly veszélyt. Mezőnymunka folyt az első félidő gól utáni szakaszában, egy-egy helyzettel tarkítva. A 45. percben a Sevilla kétgólosra növelte előnyét: Valdes öklözött egy andalúz szöglet után, de a labdát visszafejelték, majd Kanoute a kapunak háttal megfejelte a labdát ami így a gólvonal mögé jutott. A katalánok védelmi hibája nagyban segítette a mali támadót a gólszerzésben, vele ugyanis nem ugrott fel senki. A válaszra már nem volt idő, hiszen a bíró a gól után egyből lefújta az első félidőt, a helyi Barca drukkerek pedig csak reménykedtek egy jobb folytatásban. A 47. percben Poulsen próbálta a labdát az alapvonalról a hálóba kotorni de Valdes résen volt. A 62. percben szerencsés esetben szépíthetett volna a Barca. Palop aláfutott egy labdának, de a játékszer a kapu mellett távozott a játéktérről. Gudjohnsen és Iniesta beállításával próbálta frissíteni a csapatot Rijkaard, az izlandi pedig a 63. percben jó lövéssel vétette magát észre. Egy Marti ívelésből majdnem megszületett azonban a harmadik Sevilla gól, Renato száz százalékos helyzetben (a kapufát is érintette a labda) mellé fejelt. A 71. percben Eto'o került helyzetbe, lövése kicsúszott Palop kezéből de az érkező Messit megakadályozták a gólszerzésben, végül ez is csak kimaradt lehetőség maradt. Nem tudott kibontakozni a Barca a Sevilla pedig a kontrákra játszott. Eto'o, majd Messi és Ronaldinho is próbálkozott, de ma porszem került az egyébként jól működő gépezetbe, s a gól nem jött össze a Barcelonának. A Sevilla azonban nem kegyelmezett, és a 90. percben megadta a kegyelemdöfést: Puertával szemben látta szabálytalannak a bíró Puyolt, s mivel az eset a 16-oson belül történt Stefano Farina 11-est adott. A büntetőt Maresca értékesített, így már végképp biztossá téve a győzelmet. A hosszabbítás 4. percében Puertának akadt még egy ziccere melyet Valdes sokadszorra is bravúrral hárított. Az Európai Szuperkupát tehát megérdemelten nyerte a Sevilla a ma indiszponáltan játszó katalánok ellen. Reménykedjünk a jobb folytatásban, hiszen hétfőn már kezdődik a spanyol bajnokság, ahol a Barca ismét megpróbálja majd megvédeni trófeáját. FC Barcelona - Sevilla FC 0:3 Monaco, II. Lajos Stadion 20.000 néző Vezette: Stefano Farina FC Barcelona: Valdés, Belletti, Puyol, Márquez, Sylvinho (Giuly 72'), Motta (Gudjohnsen 57'), Xavi (Iniesta 57'), Deco, Messi, Ronaldinho, Eto'o. Sevilla: Palop, Dani Alves, Javi Navarro, Escudé, David, Poulsen, Renato, Jesús Navas (Maresca 75'), Adriano (Puerta 80'), Kanouté, Luis Fabiano (Martí 46'). Gólszerzők: Renato (7'), Kanoute (45'), Maresca (90')- 11-esből